Pasauliui išgyvenus jau ne vieną pandemijos bangą ir virusui bent jau laikinai atsitraukus, nemažai žmonių susiduria su liekamaisiais infekcijos padariniais. Vienas dažniausių liekamųjų reiškinių yra uoslės funkcijos sutrikimai. Remiantis tyrimų duomenimis ilgalaikė anosmija (visiškas uoslės netekimas) yra reta komplikacija, tačiau parosmijos (iškreiptas kvapų suvokimas) simptomus jaučia nemažai persirgusių COVID 19 infekcija ir šis nemalonus simptomas išlieka ne vieną mėnesį.
Uoslės funkcijos sutrikimui galimos kelios priežastys. Virusui patekus į viršutinius kvėpavimo takus sukeltas uždegiminis procesas pažeidžia palaikomąsias ląsteles nosies epitelyje, taip sumažindamas uodžiamojo plyšio praeinamumą dėl paburkusios gleivinės. Keliama teorija, kad ilgalaikio sutrikimo priežastimi gali būti neuronų ir uoslės receptorių pažeidimas.
Iki šiol gydymo galimybės būdavo ribotos. Medikamentinis gydymas gliukokortikoidais ar intranazaliniais hormonais skiriamas retai. Dažniausiai siūlomas gydymas yra uoslės reabilitacija, kai panaudojami klasikinių kvapų eteriniai aliejai (rozmarinų, citrinos, mėtos, rožių ir kt.). Deja šie metodai greito rezultato neduoda, todėl reabilitacija trunka ne vieną mėnesį.
Mūsų klinikoje pristatome naują gydymo būdą – lazerio terapija, panaudojant specialius intranazalinius šviesolaidžius. Šio naujo būdo dėka tiesiogiai pažeidimo vietoje galime slopinti uždegiminį procesą, stimuliuoti kraujotaką ir audinių regeneraciją. Šis gydymo būdas neturi pašalinių nepageidaujamų poveikių, todėl jį galima taikyti ir vaikams. Procedūra yra nesudėtinga ir nereikalaujanti išankstinio pasiruošimo, gydymo trukmė nuo 20 iki 40 min.