Mažo intensyvumo, ne šiluminio poveikio elektromagnetinių bangų pritaikymas medicinoje.
Ekstra aukšto dažnio elektromagnetinių bangų (EMB) terapija yra saugus ir efektyvus gydymo būdas kurį galima įtraukti ir derinti su įvairių specialybių gydytojų paskirtu gydymo planu.
EMB terapija sukelia priešuždegiminį poveikį, mažina skausmo intensyvumą dėl padidėjusios endogeninių opiodų gamybos organizme. Padidintą organų aprūpinimą krauju dėka kraujo mikrocirkuliacijos padidėjimo. Derinant kartu su chemoterapija ir spinduline terapija gaunamas antimetastazinis, hemoprotekcinis poveikis.
Dėka plataus terapinio poveikio EMB galima skirti daugelio organizmo sistemų sutrikimų gydymui.
*Širdies ir kraujagyslių sistema ( Arterinė hipertenzija, lėtinis širdies nepakankamumas, išplitusi aterosklerozė )
*Virškinimo sistema ( gastroezofaginis refliuksas, gastritas, opinis kolitas, Krono liga, lėtinis hepatitas ir pankreatitas )
*Respiracinė sistema ( bronchitas, astma, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, laringitas, rinitas, sinusitas )
*Nervų sistema ( neuritas, lėtinis smegenų kraujotakas nepakankamumas, galvos skausmas, nemiga, liekamieji reiškiniai po insulto, radikulopatijos )
*Endokrinologinė sistema ( skydliaukės funkcijos sutrikimai, cukrinis diabetas )
*Lėtiniai sąnarių skausmai ir potrauminiai skausmai.
Gydymo EMB kurso trukmė nuo 20min iki 60min. Pacientui nereikia jokio pasiruošimo prieš procedūrą. EMB schema yra parenkama kiekvienam pacientui individualiai, įvertinus jo lėtines ligas, nusiskundimus, vartojamus medikamentus ir bendrą sveikatos būklę. Numatytose kūno paviršiaus lokalizacijose pozicionuojami EMB generuojantys davikliai
Elektromagnetinės bangos apima visą spektrą, nuo rentgeno spindulių iki radijo bangų:
Gamma EMB, rentgeno spindulų EMB, ultravioletinės EMB 10⁵ – 10¹⁷ Hz – 4×10⁻⁵ – 4×10¯⁷ cm, matomos šviesos spektras 10¹⁴-10¹⁵ Hz ir 7,4×10⁻⁵ – 4×10⁻⁵ cm, infraraudonieji spinduliai 10¹² – 10¹⁴Hz ir 5×10⁻² iki 7,4×10⁻⁵cm, toliau eina hiperaukšto dažnio nuo 300 iki 3000 GHz t.y. 10⁻³-10⁻⁴m, ekstra ukšto dažnio 30-300GHz ir super aukšto dažnio 3-30GHz dažnio elektromagnetinės bangos. Po jų seka ultragarsas. Kol kas medicinoje daugiausia naudojamos ultragarso, rentgeno, gama spindulių diapozonai. Mūsų atvejų norime pristatyti matomos šviesos spektro ir super bei ekstra aukšto dažnio elektromagnetinių bangų taikymą medicinoje. Super ir ekstra aukšto dažnio EMB gauname elektroninių generatorių pagalba, kurie pastovios įtampos šaltinio energiją konvertuoja į elektromagnetinių virpesių energiją. Tai yra ne jonizuojanti žemo galingumo spinduliuotė kuri paveikia odos paviršiuje esančias nervines galūnes, Langerhanso ląsteles, keranocitus. Periferinės nervų sistemos pagalba gauti EMB impulsai perduodami į nugaros smegenų ganglionus ir CNS taip sukeliant sisteminį organizmo atsaką to pasekoje gauname terapinį poveikį